Apel Rady Zachodniopomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w sprawie wystąpienia posła Borkowskiego

Publikujemy apel Rady w sprawie wypowiedzi posła Krzysztofa Borkowskiego (PSL) ( od 21:39) na posiedzeniu parlamentarnym Sejmu w sprawie lekarzy weterynarii. Należy stwierdzić , iż Panu posłowi udało się obrazić wszystkich lekarzy weterynarii w Polsce. Na uwagę zasługuje również fakt , iż w okręgu 18 – Siedlce na liście wyborczej pod numerem 1 umieszczony jest Marek Sawicki – minister rolnictwa , pod numerem 2 Tadeusz Nalewajk , podsekretarz stanu , z wykształcenia technik weterynarii (policealna szkoła w Sokołowie Podlaskim 1975 r. – 1977 r.) i pod numerem trzecim w tym samym okręgu widnieją dane posła Borkowskiego. Zakład Mościbrody na swoich stronach informuje , iż prowadzi eksport na Ukrainę i do Turcji. Umieszczone dane pochodzą z ogólnie dostępnych stron internetowych.

Apel w sprawie wystąpienia Posła Borkowskiego

KRS Mościbrody

KRS Zakład Drobiarski w Stasinie

Plan Manifestacji w dniu 6 października 2015 w Warszawie

Rządy dotrzymują słowa tylko wtedy, gdy są do tego zmuszone lub gdy jest to dla nich korzystne

- Napoleon Bonaparte

Informujemy, iż wojewódzkim koordynatorem ds. protestu z ramienia Rady ZILW jest lek wet. Szymon Januszewski. Wszelkie szczegóły dotyczące wyjazdu można uzyskać pod numerem telefonu 668 671 386 a zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: protest@piw.swinoujscie.pl.

Plan, według którego przebiegać będzie manifestacja lekarzy weterynarii we wtorek 6 października 2015 roku :

1.   Autokary z demonstrantami z poszczególnych izb lekarsko-weterynaryjnych podjeżdżają ok. godz. 11.00 na parking koło hali Torwar przy ul. Czerniakowskiej. Jeśli nie będzie wolnych miejsc na ogólnodostępnym parkingu bezpłatnym, należy skorzystać z parkingu płatnego lub miejsc postojowych wyznaczonych przez ochraniającą nas policję.

2.   Na miejscu formujemy grupy demonstrantów z poszczególnych autokarów i przemieszczamy się pod Urząd Rady Ministrów przy Alejach Ujazdowskich, gdzie na chodniku od strony Łazienek tworzymy wspólną grupę.

3.   Tam o godz.12.00 rozpoczynamy pikietę. Wyznaczeni delegaci udadzą się do Urzędu Rady Ministrów, aby wręczyć petycje i podjąć ewentualne rozmowy.

4.   Około godz. 13.30 rozpoczynamy przemarsz pod gmach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej.

5.   Około godz. 14.00 rozpoczynamy pikietę. Wyznaczeni delegaci udadzą się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, aby wręczyć petycje i podjąć ewentualne rozmowy.

6.   Około godz. 15.00 kończymy demonstrację i grupami wracamy na parking koło hali Torwar do autokarów.

7.   Około godz. 15.30 wyjeżdżamy z Warszawy.

Przypominamy  o całkowitym zakazie spożywania alkoholu bezpośrednio przed i w czasie manifestacji.

Gorąco apelujemy do wszystkich lekarzy weterynarii o liczny udział w manifestacji w celu publicznego wyrażenia swoich żądań i oczekiwań.

Plan trasy przejazdu autokaru:

1. Koszalin – ul. Jana Pawła II – parking obok galerii handlowej EMKA (05.10.2015 – 22:30)

2. Płoty – stacja paliw ORLEN, ul. I Armii WP (05.10.2015 – 23:30)

3. Szczecin – ul. Struga – parking przy Outlet Park (06.10.2015 – 01:00)

4. Stargard Szczeciński – ul. Armii Krajowej – parking BIEDRONKA (06.10.2015 – 01:45)

5. Wałcz – Stacja paliw ORLEN, ul. Podleśna 1 – „Chrząstkowo” (06.10.2015 – 03:15).

Przyjazd do Warszawy 10:00 (manifestację zaczynamy o 11:00)

Ze względów organizacyjnych prosimy wszystkich o sprawne przybycie do punktów zbiórki co najmniej na 15 minut przed planowaną godziną odjazdu). Po uzgodnieniu z koordynatorem (do dnia 2 października) jest możliwe wyznaczenie dodatkowych przystanków autokaru celem dogodniejszego dojazdu dla uczestników. Wszelkie koszty wyjazdu pokrywa ZILW.

Manifestacja w Warszawie 6 października 2015 r.

Realizując zobowiązania wobec Was, koleżanki i koledzy a także wobec całego Porozumienia Wielkopolskiego Zachodniopomorska Izba Lekarsko Weterynaryjna organizuje wspólny wyjazd na manifestację przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów / Kancelarią Sejmu RP, która odbędzie się w dniu 6 października 2015 r. (wtorek).

Wszyscy pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej oraz wyznaczeni lekarze weterynarii i inne osoby, zainteresowane dobrem naszej korporacji zawodowej będą miały niepowtarzalną okazję do zamanifestowania swojego niezadowolenia.

Nasi rządzący pokazali nam na wielu przykładach, iż próby ugodowego dochodzenia swoich roszczeń nie przynoszą rezultatu i tylko Ci, którzy stosują argumenty siłowe są wysłuchiwani. Ci, którzy są zadowoleni ze swojej pracy i płacy nie muszą i nie powinni jechać do Warszawy, natomiast pozostałych zapraszamy do wspólnego powiedzenia przedstawicielom władzy, iż mamy dość pomiatania  i poniżania pracowników Inspekcji Weterynaryjnej i prywatnie praktykujących lekarzy weterynarii pracujących na jej rzecz.

Informujemy, iż wojewódzkim koordynatorem ds. protestu z ramienia Rady ZILW jest lek wet. Szymon Januszewski. Wszelkie szczegóły dotyczące wyjazdu można uzyskać pod numerem telefonu 668 671 386 a zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: protest@piw.swinoujscie.pl.

Wstępnie planujemy następującą trasę przejazdu autokaru: Koszalin – Goleniów – Szczecin – Stargard Szczeciński – Wałcz – Warszawa.

Godziny i miejsca w poszczególnych miejscowościach podamy po uzgodnieniu z przewoźnikiem.

Wszelkie koszty wyjazdu pokrywa ZILW.

Ogłoszenie o Manifestacji

Komentarze po konferencji

Z zadowoleniem odnotowujemy, iż na stronie Polprowetu po ostatniej konferencji ukazał się komentarz, odzwierciedlający wrażenia ze spotkania.

Strona POLPROWET

Zaproszenie na Vet Off Road w listopadzie 2015

Dolnośląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna oraz Wojskowa Inspekcja Weterynaryjna zapraszają na  III Weterynaryjny Rajd Samochodowy „Vet Off Road”, który odbędzie się 07.11.2015 r. w Jeleniej Górze.

Ogłoszenie

Pisma Porozumienia Wielkopolskiego

W załączeniu publikujemy bieżące pisma Porozumienia Wielkopolskiego do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz do Pani Premier Rządu Polskiego. 

Pismo do MRiRW 17.09.15

Pismo do Premier RP 17.09.15

zal do pisma do Premier z dn. 17.09.15 – projekt zalożenia

Wytyczne Komisji w sprawie rozważnego stosowania antybiotyków

Publikujemy bardzo ważny dokument odnoszący się do wytycznych Komisji w sprawie rozważnego stosowania środków przeciwbakteryjnych w medycynie weterynaryjnej. Polecamy uwadze punkt 3.4.1 związany z odpowiedzialnością za przepisywanie i stosowanie antybiotyków .

Rozważne stosowanie antybiotyków

Konferencja już za tydzień !

W sobotę 26 września 2015 r. rozpoczyna się w Kołobrzegu w Marine Hotel ***** & Ultra Marine  coroczna Ogólnopolska Konferencja.

Zaproszenie dla Absolwentów rocznik 2004 i 2005 Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie

Włośnie – nowa regulacja wspólnotowa Nr 2015/1375

W tych dniach opublikowane zostało Rozporządzenie Wykonawcze (UE) Nr 2015/1375 z dnia 10 sierpnia 2015 r. ustanawiające szczególne przepisy dotyczące urzędowych kontroli w odniesieniu do włośni (Trichinella) w mięsie. Porządkuje i ujednolica przepisy obowiązujące w tym zakresie.

2015_1375 włośnie

Ogólnopolska Konferencja „Nadzór i stosowanie produktów leczniczych weterynaryjnych – kazuistyka oraz perspektywy”.

Rada Zachodniopomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej serdecznie zaprasza konferencję, której tematyka związana będzie ze stosowaniem produktów leczniczych weterynaryjnych w ramach prowadzonych praktyk weterynaryjnych, a także nadzoru prowadzonego przez organy Inspekcji Weterynaryjnej. Program dostosowany został do aktualnych wyzwań stojących przed lekarzami weterynarii, a więc ograniczenia stosowania antybiotyków w produkcji zwierzęcej, co jest zadaniem niełatwym w kontekście ekstensywnego chowu zwierząt i związanej z tym zwiększonej podatności na infekcje. Założeniem konferencji będzie więc oprócz tradycyjnej części wykładowej, stworzenie panelu dyskusyjnego będącego okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy praktykami a organami kontrolnymi.

Program konferencji 26-27.09.2015

Honorowy Patronat Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Delvosteron wstrzymany w obrocie

Przekazujemy do wiadomości skan decyzji Głównego Lekarza Weterynarii wstrzymującej w obrocie  na obszarze całego kraju  produkt leczniczy weterynaryjny  Delvosteron, substancja czynna: proligeston 100 mg/ml, zawiesina do wstrzykiwań, op. à 50 ml; nr serii A032A01, data ważności 31.05.2016 r.; nr serii A033A01, data ważności 31.10.2016 r.; nr serii A034A01, data ważności 28.02.2017 r.; nr serii A035A01, data ważności 31.03.2017 r.

Decyzja GLW Delvosteron

Działania Porozumienia Wielkopolskiego

Publikujemy aktualne informacje związane z działaniami Porozumienia Wielkopolskiego, z których wynika, iż czynnie akcję protestacyjną poparło ponad 80% powiatowych inspektoratów weterynarii , co jest wynikiem niespotykanym w przeszłości. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które popierają nasze postulaty.

Informacja 2 Porozumienia Wielkopolskiego

Inspektorzy weterynarii wywiesili flagi na znak protestu, bo nie chcą odchodzić

I artykuł w sprawie z rejonu działania Kujawsko-Pomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

klikając na logo protestu przeniesiesz się na stronę na Facebooku, daj swojego lajka

Pismo od Szefa Służby Cywilnej w sprawie sytuacji płacowej

Pismo stanowiące odpowiedź na Stanowisko Zjazdu Lekarzy Weterynarii Zachodniopomorskiej  Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

Pismo od Szefa Słuzby Cywilnej w sprawie sytuacji płacowej

Komunikat Nr 2 Porozumienia Wielkopolskiego

Publikujemy kolejny komunikat Porozumienia Wielkopolskiego. Poniżej prezentujemy również wzór informacji o prowadzonej akcji protestacyjnej , którą należy wywiesić w widocznym miejscu. Należy podkreślić, iż od poniedziałku oflagowujemy budynki.

Komunikat 2 POROZUMIENIE WLKP

LISTA POPARCIA PROTESTU PROWADZONEGO PRZEZ POROZUMIENIE WIELKOPOLSKIE

Publikujemy do wykorzystania wzór listy poparcia dla postulatów Porozumienia Wielkopolskiego. Wypełnione listy prosimy wysyłać na adres Izby lub w skanie mailem.

LISTA POPARCIA PROTESTU PROWADZONEGO PRZEZ POROZUMIENIE WIELKOPOLSKIE

Pismo Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie Porozumienia Wielkopolskiego

Publikujemy dokument, który wysłał do Szefa Służby Cywilnej Główny Lekarz Weterynarii.  Centralny organ ocenia sytuację w Inspekcji Weterynaryjnej w sposób tożsamy jak pozostały personel. Pismo niesie ze sobą nadzieję na poprawę .

03210-03-15 GLW do C Torres-Bartyzel dot wynagrodzenia w IW

Komunikat Prasowy Porozumienia Wielkopolskiego

Komunikat 1 POROZUMIENIE WIELKOPOLSKIE_03.07.15 komunikat prasowy

Pismo Porozumienia Wielkopolskiego do Premier RP

Niniejszym publikujemy pismo podpisane przez sygnatariuszy Porozumienia Wielkopolskiego do Pani Premier RP.

Pismo do Premier RP

Pismo do Szefa Służby Cywilnej

W załączeniu publikujemy pismo przesłane do Szefa Służby Cywilnej w związku z Apelem XXIV Zjazdu Lekarzy Weterynarii Zachodniopomorskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej w Szczecinie z dnia 10 kwietnia 2015r. w sprawie sytuacji płacowej w Inspekcji Weterynaryjnej.

Pismo do Szefa Służby Cywilnej