Szczecinecki Warsztaty Weterynaryjne

W dniach 5-7 stycznia 2018 r. odbyła się kolejna, tym razem noworoczna edycja Szczecineckich Warsztatów Weterynaryjnych w uroczym “Domu Nad Jeziorem” w Silnowie oraz w Centrum Weterynaryjnym Max-Wet w Szczecinku. Gościliśmy 60-ciu lekarzy weterynarii.

Warsztaty odbywały się w dwóch blokach tematycznych – ortopedia psów i kotów oraz ultrasonografia przewodu pokarmowego małych zwierząt. W zakresie tematyki związanej z diagnostyką i leczeniem chorób stawu łokciowego wraz z przedstawieniem najnowocześniejszych technik operacyjnych (OCM, MCPD, UAP, IOHC, MCP) zajęcia prowadził dr Jacek Mederski z Kliniki Weterynaryjnej Verum w Grudziądzu. Wykłady z ultrasonograficznej oceny przewodu pokarmowego wraz z pełną diagnostyką przeprowadził lek. wet. Wojciech Kinda z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, z Katedry i Kliniki Chirurgii.

Niewątpliwą zaletą warsztatów była możliwość praktycznego wykonania pełnego zabiegu artroskopii stawu łokciowego dzięki uprzejmości i specjalistycznej wiedzy dr Jacka Mederskiego.

Organizacja cyklicznych warsztatów to inicjatywa naszych koleżanek Marzeny Madej-Szklany i  Karoliny Brach. Warto w tym miejscu podkreślić ich ogromne zaangażowanie i wkład pracy, który jest nieodłącznym elementem tak dużego przedsięwzięcia. W imieniu Rady Naszej Izby oraz uczestników spotkania, składam im serdeczne podziękowania. Efekt jest jak zwykle imponujący.

Szczególne podziękowania przekazuję p. Jerzemu Chałubińskiemu z Firmy P4M, p. Michałowi Gerke oraz Miłoszowi Łemlej z Firmy Sonolife, jak również p. Grzegorzowi Bogaczyńskiemu z Firmy Medivetcon za możliwość wykonania badań diagnostycznych na udostępnionych aparatach.

Pod względem organizacyjnym wsparły nas również firmy: Biofaktor, Livisto, Vetexpert, Nutrifarm, Addvena, MSD Animal Health, Medivet, Bayer, Royal Canin, Dechra, Boehringer Ingelheim, Elanco, Biovico, Sigmed.