Szczecineckie Warsztaty Weterynaryjne

Szanowni Państwo

W imieniu Rady Zachodniopomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej serdecznie zapraszamy na kolejną edycję warsztatów, które odbędą się w dniach 1-2 grudnia 2018 r. w Silnowie. Tematyka obejmowała będzie tym razem zagadnienia z zakresu kardiologii: najnowsza wiedza o diagnostyce i terapii nadciśnienia u psów i kotów, kardiomiopatiach oraz USG serca w praktyce oraz z zakresu ortopedii: najnowocześniejsze techniki obejmujące stabilizację zewnętrzną złamań oraz osteosyntezę płytkową. Trzecie zagadnienie to ultrasonografia i diagnostyki RTG przewodu pokarmowego małych zwierząt wraz pełnym zapleczem diagnostycznym. Prelegentami będą prof. nadzw. dr hab. Agnieszka Noszczyk-Nowak, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, dr Piotr Trębacz SGGW w Warszawie, Katedra Chorób Małych Zwierząt z Kliniką oraz dr Wojciech Kinda z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Katedra i Klinika Chirurgii.

Część teoretyczna będzie się odbywała Dworku w Silnowie, a część praktyczna w Centrum Weterynaryjnym Max-Wet lek. wet. Karoliny Brach w Szczecinku i w Dworku w Silnowie. Wieczorem planowany jest uroczysty bankiet.

Koordynatorem i pomysłodawcą warsztatów wzorem lat poprzednich jest lek. wet. Marzena Madej-Szklany, zgłoszenia proszę kierować do biura naszej izby.

Wstępny koszt od osoby to 400 zł.