Szczecineckie Warsztaty Weterynaryjne

Szanowni Państwo,

Rada Zachodniopomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Szczecinie organizuje w dniach 6-7 kwietnia 2019 r. w Silnowie Cykliczne Szczecineckie Warsztaty Weterynaryjne   w zakresie dermatologii klinicznej oraz ortopedii.

1.WYKŁAD DR N.WET. DOROTA POMORSKA-HANDWERKER

LUBELSKA POLIKLINIKA WETERYNARYJNA

Atopia – dziwna choroba. Nowe podejście do pacjentów z atopowym zapaleniem skóry. Diagnostyka, nowe leki ogólnoustrojowe i miejscowe.

Frustrujące przypadki kliniczne z codziennej praktyki. Trudne rozpoznanie – brak leczenia.

2.WYKŁAD DR N.WET.MACIEJ GUZERA

LUBELSKA POLIKLINIKA WETERYNARYJNA

Cytologia stanów zapalnych.

Cytologia najczęściej występujących nowotworów skóry psów i kotów.

3.ZAJĘCIA PRAKTYCZNE HOTEL „DOM NAD JEZIOREM”

DR N.WET. DOROTA POMORSKA-HANDWERKER oraz DR N.WET.MACIEJ GUZERA

10 przypadków dermatologicznych , które będą one przedstawione za pomocą badania cytologicznego.

Warsztaty praktyczne, pobieranie prób, przypadki dermatologiczne kliniczne, badania mikroskopowe (ćwiczenia praktyczne z pacjentami).

4.WYKŁAD DR N.WET. IGOR BISSENIK

WARSZAWA, CAŁODOBOWA KLINIKA WETERYNARYJNA PUŁAWSKA

Diagnostyka radiologiczna i ultrasonograficzna oraz leczenie wybranych schorzeń

mięśni oraz ścięgien.

5. WYKŁAD DR N.WET. ANNA KOSIEC-TWORUS

WARSZAWA, CAŁODOBOWA KLINIKA WETERYNARYJNA PUŁAWSKA

Diagnostyka ultrasonograficzna układu ruchu.

Prawidłowa anatomia ultrasonograficzna mięśni, ścięgien i stawów.

Diagnostyka ultrasonograficzna najczęstszych patologii stawu ramiennego, łokciowego, kolanowego, stępu i biodrowego.

6.WYKŁAD DR N.WET. IGOR BISSENIK

WARSZAWA, CAŁODOBOWA KLINIKA WETERYNARYJNA PUŁAWSKA

Zastosowanie stabilizatorów zewnętrznych w leczeniu złamań.

Zastosowanie druku 3D w ortopedii weterynaryjnej.

7.ZAJĘCIA PRAKTYCZNE DR N.WET.

IGOR BISSENIK

Warsztaty kliniczne – Praktyczne zastosowanie stabilizatorów

zewnętrznych w leczeniu złamań ( ćwiczenia praktyczne na preparatach

nieutrwalonych )

8.ZAJĘCIA PRAKTYCZNE DR N.WET. ANNA KOSIEC-TWORUS

WARSZAWA, CAŁODOBOWA KLINIKA WETERYNARYJNA PUŁAWSKA

Warsztaty Kliniczne – Diagnostyka ultrasonograficzna układu ruchu ( praktyczne ćwiczenia z pacjentami).

Zajęcia prowadzone będą z podziałem na grupy i  obejmują część teoretyczną wraz z omówieniem przypadków klinicznych i dyskusją oraz część praktyczną organizowaną w Centrum Weterynaryjnym Max-Wet w Szczecinku i na miejscu w hotelu.  Przewidujemy udział maksymalnie 40 uczestników. Uczestnicy szkolenia będą zakwaterowani w Hotelu „Dom nad Jeziorem” w Silnowie (www.domnadjeziorem.pl). Zapewniony będzie transport autokarem uczestników z hotelu do Centrum Weterynaryjnego w Szczecinku. Warsztaty są częściowo dofinansowane ze środków statutowych Zachodniopomorskiej  Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt uczestnictwa dla członka Izby będzie podany w późniejszym terminie. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie (telefoniczne lub e-mailowe zachizba@send.pl)  do dnia 20 marca 2019 r. Ilość miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń.