Po przerwie wakacyjnej w ramach cyklu szkoleń, które realizujemy z Vethink Academy, zapraszamy na kolejne szkolenie, które  odbędzie się 20 września o godzinie 17:00, a tematem przewodnim będzie Empatia, sympatia i współczucie – jak się troszczyć o pacjentów oraz klientów i… nie zwariować”

 

Jak wiecie, nasza praca to nietypowa i wymagająca profesja, której podstawowym celem jest pomaganie nie tylko zwierzętom, ale również ich właścicielom. Jednak często zapominamy, jak ważne są również nasze uczucia w całym procesie leczenia. Szkolenie zaczniemy od refleksji nad tym, czym tak naprawdę jest empatia i jak ważne jest jej wykorzystanie w codziennej praktyce weterynaryjnej. Szkolenie poprowadzi Magdalena Żuber, trenerka Vethink Academy, która przygotowała dla nas praktyczne ćwiczenia, mające na celu pomóc nam w trudnych sytuacjach oraz zadbać o nasze samopoczucie, kiedy pojawiają się emocjonalne wyzwania.

Na pewno nasz zawód jest postrzegany przez społeczeństwo w idealizowany sposób, a nasi klienci wręcz wymagają od nas ogromu empatii i współczucia, za co niejednokrotnie są nam wdzięczni. Bycie obecnym dla swoich pacjentów i klientów, a także wyrażanie współczucia w trudnych chwilach, jest naturalnym odruchem. Natomiast badania przeprowadzone w ostatnich latach dostarczają alarmujących danych dotyczących zmęczenia empatią wśród lekarzy weterynarii. Jedno z badań opublikowanych w Journal of Veterinary Internal Medicine wskazuje na to, że nawet do 40% lekarzy weterynarii doświadcza tego rodzaju zmęczenia. Ten rodzaj zmęczenia może prowadzić do wyczerpania, wypalenia zawodowego, chronicznego stresu, bezsenności oraz negatywnego wpływu na zdrowie psychiczne i fizyczne lekarzy weterynarii.

Niech wszyscy pacjenci i ich właściciele czują, że są szanowani, zrozumiani i wspierani przez nas – lekarzy weterynarii, ale w całym tym procesie pamiętajmy również o zadbaniu o siebie i swoje granice. To niezwykle ważne dla nas samych i dla tych, którym służymy, dlatego zapraszamy do udziału w tym bezpłatnym dla naszych Członków szkoleniu!

Dla przypomnienia: Członkowie, którzy zapisali się już na cykl szkoleń otrzymają z automatu powiadomienie o kolejnych szkoleniach na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu (prosimy o sprawdzenie folderu SPAM)

Członkowie, którzy jeszcze nie zapisali się na darmowe szkolenia w ramach cyklu powinni wypełnić formularz na stronie Vethink Academy: kliknij link Cykl szkoleń z dofinansowaniem – Vethink Academy a po weryfikacji otrzymacie dostęp do najbliższego szkolenia oraz dostęp do nagrań z poprzednich spotkań (na okres 14-dni)

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu: Anną Mikłaszewicz:

+48 787 071 953

anna.miklaszewicz@vethink.eu

 

Kliknięcie na baner poniżej uruchamia link