Odbędzie się ono 26 kwietnia o godz. 17:00, gdzie mgr. Magdalena Żuber przedstawi strategie mające na celu zmniejszenie stresu w miejscu pracy.

Wszyscy Członkowie Izby, którzy wysłali już zgłoszenie za pośrednictwem strony naszego Partnera Vethink Academy, z automatu otrzymają dostęp do szkolenia. Tych, którzy jeszcze nie wysłali zgłoszenia pragniemy poinformować o tym, że koszt udziału w całym cyklu szkoleń jest pokrywany przez Izbę, więc zachęcamy do skorzystania z możliwości wzięcia udziału. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: https://vethink.eu/cykl-szkolen-z-dofinansowaniem/

Zachęcamy również do dzielenia się informacją o szkoleniach z koleżankami/kolegami po fachu!

Jako lekarz weterynarii wybrałaś/eś szlachetny i dający niezwykle dużo satysfakcji zawód. Jednak, podobnie jak każdy inny zawód, bycie lekarzem weterynarii wiąże się z wieloma wyzwaniami. Największym z nich jest długotrwała ekspozycja na stres. Stres to uczucie, które jest mocno odczuwalne w ciele i można je określić jako bycie przytłoczonym, emocjonalnie wyczerpanym lub w ciągłym poczuciu zamartwiania się. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, w tym przeciążeniem zadaniami, długimi godzinami pracy, trudnymi przypadkami, atmosferą w miejscu pracy, jak i kontaktem z opiekunami zwierząt.

Z ankiet przeprowadzonych przez Vethink Academy na zlecenie naszej Izby wynika, że do najczęstszych przyczyn stresu zaliczacie Państwo: kontakt z trudnym klientem, strach przed popełnieniem błędu, presja finansowa, prowadzenie dokumentacji i długie godziny pracy szczególnie w sytuacjach awaryjnych lub w szczytowych sezonach.

Poza tym, lekarze weterynarii cechują się ogromną empatią i wrażliwością. Dlatego coraz częściej mówi się o „zmęczeniu empatią”. Zwierzęta są często postrzegane przez właścicieli jako członkowie rodziny,
a od lekarzy oczekuje się najwyższych standardów opieki, przy jak najniższych kosztach leczenia. Jednak pomimo najlepszych starań, niektórych zwierząt nie można uratować, a to może prowadzić do poczucia winy, smutku i bezradności. Lekarze weterynarii są również świadkami ludzkiej ignorancji
oraz okrucieństwa.

Istnieją jednak sposoby radzenia sobie ze stresem i minimalizowania jego wpływu na nasze zdrowie.